Po půlroční intenzivní spolupráci v rámci týmu BIM EDU a po přispění prvních externích recenzentů je pro vás připraven dokument mapující potřebné znalosti a dovednosti v BIM na českých vysokých školách stavebního zaměření. Dokument vychází z RVP SOV oborů L0 A M–36 Stavebnictví, geodézie a kartografie a popisem potřebných dovedností se snaží logicky navázat na základy získané na středních odborných školách. Součástí týmové práce je rozsáhlý přehled dostupné studijní literatury.
Tato vstupní monitorovací zpráva obsahuje údaje k pilotním projektům statutárního města Třince: spojovací krček ZŠ s budovou tělocvičny Jubilejni Masarykova ZŠ a MŠ a Centra pro aktivní seniory.
Probíhá AKTUALIZACE dokumentu, předpokládané zveřejnění nového znění v 1Q 2023.
Úvodní leták ze seriálu, který postupně zveřejňujeme k jednotlivým částem nebo aspektům implementace metody BIM do jednotlivých organizací a firem.
Průvodce prvními kroky pro zavedení a využívání metody BIM v malých a středních podnicích. Publikaci vytvořenou formou otázek a odpovědí připravil autorský tým složený z expertů České agentury pro standardizaci a Svazu podnikatelů ve stavebnictví.
Toto je finální výstup pracovní skupiny 03, který prošel recenzním řízením Agentury ČAS.
Dokument je primárně určen zadavatelům pro základní orientaci v atributech při výběru konkrétního softwarového řešení CDE.
Databáze studijních podkladů obsahuje přehled dostupné studijní literatury i dalších materiálů. V době vydání tohoto textu je jich k dispozici téměř sedmdesát, obsah bude ale pravidelně aktualizován a rozšiřován.
Tato vstupní monitorovací zpráva obsahuje údaje k pilotnímu projektu Kampus Albertov Univerzity Karlovy.
Zavedení BIM do organizace je mnohem rozsáhlejší změna, než by se na první pohled zdálo. Myslíte si, že ne? Pak jen zkuste zavřít oči a představit si, že další stavební zakázku musíte zpracovat metodou BIM. Víte, co máte udělat? Koho oslovit? Co zařídit? Kde vlastně začít??? Pokud vás nyní zachvátila lehká panika, pak vás můžeme ujistit, že to, co jste zažili, je právě ten první signál „rozsahu“. A toho, že to skutečně neprovedete jen tak. I kdybyste měli v rukou všechny metodiky světa. Je to prostě nával informací a lavina dílčích změn. Je dokonce možné, že vám první plánovaný pilotní projekt „uteče“. A třeba se vám to už i stalo. Rozhodně nejste sami a rozhodně váš další pokus má šanci na úspěch. Je ale potřeba vnímat zásadní. Že zavedení BIM do organizace je samostatným projektem, odlišným od výstavbových projektů, které se budou provádět metodou BIM. Ta již v té době musí být v organizaci implementována. Se zaváděním je tedy nutné začít mnohem dříve. A právě tato brožura má za cíl vás na cestě zaváděním provázet a inspirovat tak, aby ta cesta byla co nejplynulejší.