Dne 21. listopadu se uskutečnil již dvanáctý workshop pro střední průmyslové školy, organizovaný agenturou ČAS. Tyto workshopy, zaměřené na implementaci metody BIM ve vzdělávání, se stále těší vysoké účasti a zájmu. Díky nim mají pedagogové a zástupci škol příležitost seznámit se s aktuálními trendy a obohatit své pedagogické přístupy. Tentokrát byl workshop zaměřen na aktuální vývoj vzdělávání v digitální oblasti a proběhl v hybridním režimu.
Listopadový workshop pro střední průmyslové školy (SPŠ) opět prokázal svůj přínos pro vzdělávací sektor. S účastí deseti škol z celé České republiky se potvrzuje zájem o inovace ve vzdělávání. Tyto workshopy umožňují školám přímo se zapojit do diskusí, což je klíčové pro efektivní implementaci nových metod. Důraz je kladen na to, aby účastníci nejen získávali nové poznatky, ale také aktivně přispívali svými zkušenostmi a nápady, čímž se posouvá celková úroveň vzdělávání v technických oborech.
Prezentace se zaměřily na teoretické i praktické aspekty BIM, které zahrnují jeho použití v projektování, realizaci i následném provozu staveb. Dopolední blok zajistili zástupci agentury ČAS, v odpoledním bloku vystoupil člen pracovní skupiny BIM EDU pro střední školy a přizvaný host z praxe. V dopoledním bloku zástupci agentury ČAS seznámili účastníky s aktuálními a připravovanými podklady agentury a spolupracujících organizací, které se zaměřili na využití digitálních modelů v prostředí středních škol. Po občerstvení se blok, vedený panem Ing. Pavlem Pourem zaměřil na praktické ukázky zaměřené na digitální modely v prostředí středních škol včetně možností využití modelů jakožto součást hodnocení žáků. Do programu se zapojil i Ing. arch. Lukáš Skládal z ateliéru OBLAKA architekti, který prezentoval své zkušenosti s absolventy středních škol a jejich zapojení do praxe. Ing. arch. Petr Vaněk prezentoval činnosti BIM akademie, projekt určený středním školám, vedený Odbornou radou pro BIM.
Na základě úspěchu listopadového workshopu jsou již v přípravě další setkání, která se zaměří na prohloubení znalostí o metodě BIM. Další workshopy budou také reflektovat zpětnou vazbu od účastníků, aby co nejlépe odpovídaly aktuálním potřebám škol. Těmito kroky se snaží agentura ČAS a další partneři přispět k tomu, aby metoda BIM našla pevné místo ve vzdělávacím systému.
Listopadový workshop pro střední školy potvrdil svůj význam pro rozvoj znalostí o oblasti metody BIM, přičemž napomohlo sdílení praktických zkušeností mezi zúčastněnými školami. Vysoká úroveň diskusí a aktivní zapojení účastníků ukazují, že tato iniciativa přináší hodnotné výsledky a bude pokračovat s očekáváním ještě většího zájmu v budoucnu.
Článek vznikl ve spolupráci s Ing. Pavlem Pourem